Kas yra SEO?

Kiekvienoje svetainėje kuri rašo apie SEO (Search Engine Optimization) rasime ir šio termino vertimą- optimizavimas paieškos sistemoms. Tačiau ne tik žodį „optimizacija” bet patį terminą kiekvienas interpretuoja savaip. Mūsų akimis SEO tai ilgalaikė reklama internete pasiekianti tik tikslinę auditoriją.

Ar mano svetainei reikalingas SEO?

Kiekvienam naujos svetainės savininkui iškyla klausimas „Kodėl mano svetainės nėra Google?” Jei svetaine tik ka iškepta, atsakymas paprastas- paieškos robotas jos dar neįtraukė į savo žinyną. Tokiu atveju reikia palaukti kol Google robotas atras nuorodą kitoje svetainėje į Jūsų tinklapį ir jį suindeksuos. O jei laukti nesinori susikurkite Google Search Console paskyrą ir pateikite savo elektroninės buveinės adresą paieškos sistemai.

Kai jūsų tinklapis jau yra žinomas paieškos sistemai, jį nuskaito paieškos algoritmas, kuris svetainę deja mato kitaip nei jos realūs lankytojai. Jis surenka META duomenis, vidines ir išorines nuorodas, puslapių kiekį ir turinį bei raktinius žodžius ir frazes bei daug kitos techninės informacijos. Paieškos robotui nesvarbus inovatyvus dizainas ar meninė Jūsų tinklapio išraiška. Jei kritinių paieškos elementų tokių kaip Jums aktualūs raktažodžiai paieškos voras nerado, svetainė tikrai nebus gerai matoma paieškos rezultatuose, net jei ji ir labai traukia akį savo išvaizda.

Taigi Jūs turite svetainę kuria suindeksavo paieškos sistema (įvedus svetainės domeną paieškos sistemoje svetainė yra aptinkama), bet pagal Jūsų pageidaujamas paieškos frazes jos nėra paieškos rezutatuose. Tuomet Jums reikalingas svetainės optimizavimas paieškos sistemoms.

Svetainės optimizavimo tikslas- atvaizdavimas pirmajame „Google” paieškos rezultatų puslapyje pagal pageidaujama paieškos žodį. Norėdami sužinoti ar jūsų svetainė matoma paieškos rezultatuose į paieškos laukelį vedame tikrinamą raktinį žodį ar frazę ir stebime, kokioje pozicijoje atsiduria mūsų svetainė. Šis vertinimas yra vienas paprasčiausių būdų apžvelgti rezultatus, nors ne visais atvejais jis yra tikslus. Paieškos rezultatai įvedus tą patį raktažodį skirtinguose kompiuteriuose gali skirtis, kodėl taip yra?

„Google“ sugeneruoti duomenys yra nepastovūs. Paieškos rezultatų pateikimui įtakos turi daugybę veiksnių, iš kurių išskiriami du pagrindiniai:

Jūsų buvimo vieta. „Google“ paieškos rezultatai priklauso nuo vietovės, kurioje tuo metu esate. Pavyzdžiui, jei dviejuose skirtinguose miestuose eiškosite autoserviso, paieškos rezultatai skirsis. Jums bus pateikta informacija apie arčiausiai Jūsų esančias automobilių remonto dirbtuves.

Suasmeninimas. Paieškos sistema įsimena Jūsų atliekamus veiksmus žiniatinklyje ir kaupia informaciją apie pateiktas paieškos užklausas. Kad rezultatai atitiktų Jūsų poreikius, paieškos atvaizdavimo algoritmas išanalizuoja sukaupta „dosje” apie Jus ir pakoreguoja rezultatų išdėstymą.

Kaip objektyviai įvertinti svetainės pozicijas paieškoje?

Atsijunkite nuo paskyrų. Jei esate prisijungę prie „Google“, „Facebook“ ar kitų paskyrų, apie Jūsų naršymo įpročius sukaupta informacija turės įtakos rezultatų išdėstymui. Siekdami objektyvumo, atsijunkite nuo paskyrų.

Pakeiskite interneto naršyklės nustatymus. Interneto naršyklės nustatymai, pvz., pasirinkta kalba, turi tiesioginės įtakos paieškos rezultatų išdėstymui. Tikrindami svetainės pozicijas paieškoje, pasirinkite neutralius nustatymus arba kalba aktuali Jūsų klientams- pvz. jei svetainė skirta Lavijos rinkai kalbos nustatymuose pasirinkite LV .

Išvalykite naršymo istoriją. Veiksmai, kuriuos atliekate internete, saugomi naršyklės istorijoje (cookies), todėl, siekdami objektyvių rezultatų, išvalykite „sausainukus”.

Įjunkite privataus naršymo režimą. Atsidarę „Incognito“ (privataus naršymo) langą galėsite matyti išorinių veiksnių neįtakotus paieškos rezultatus.

SEO praktikoje arba kaip optimizuoti svetaine.

Dažnai apie SEO kalbama labai sudėtingai ir prikuriama įvairių schemų, įgyvendinimo planų bei grafikų, norint parodyti procesą kaip labai sudėtingą ir įtikinti, potencialų klientą, kad eksperimentuoti patiems su savo interneto svetainės optimizavimu jokiu būdu negalima. Bet iš tikrųjų optimizavimas paieškos sistemoms yra svetainės sutvarkymas vadovaujantis Google rekomendacijomis bei kokybiško turinio parengimas.

Niekas geriau už Jus neišmano srities kurioje dirbate, todėl straipsnius ir kitą turinį savo svetainei siūlome ruošti patiems. Mes galime padėti parinkti raktažodžius bei patikrinti jau naudojamų frazių efektyvumą. O tinklapio struktūros organizavimą, bei kitus SEO veiksmus galite atlikti pasitarę su mumis, arba pavesti tai atlikti mūsų įmonei.

Susisiekite- padėsime pasiekti žinomumo internete.