Vadovaujantis 2003m liepos 2d LR teisingumo ministro įsakymo Nr 194 punktu numeris 173 nuteistiesiems, išskyrus laisvės atėmimo bausmę atliekančius pataisos įstaigose drausmės grupės laikymo sąlygomis, leidžiama naudotis kompiuteriais ir kompiuterinių žaidimų aparatais.  Kompiuteris perduodamas nuteistajam į įkalinimo įstaigą negali turėti galimybes įrašinėti vaizdo ir garso bei bevieliu ryšiu prisijungi prie interneto ar kitų įrenginių.Visos programinės vaizdo ir garso laikmenos turi būti su matomomis licencijavimo žymomis.

Kitaip tariant, kompiuteris paruoštas perduoti į kalėjimą negali turėti:

  1. Wi-fi bevielio ryšio įrenginio.
  2. Ethernet (LAN) laidinio ryšio įrenginio.
  3. Bluetooth įrenginio.
  4. Vaizdo įrašymo įrenginio.
  5. Garso įrašymo įrenginio.

Kompiuteryje turi būti įdiegta tik legali programinė įranga, aiškiai matytis licencijų ženklai.

Galime paruošti kompiuterį nuteistajam, bei išduoti pažymą apie jo tinkamumą perdavimui į įkalinimo įstaigą.

Kompiuterio paruosimas i kalejima

Norint paruošti kompiuterį perdavimui į kalėjimą teks jį išardyti, prieš tai darant rekomenduojame susipažinti su jo sandara.

Kompiuterio parengimas perduoti į kalėjimą priklausomai nuo jo modelio kainuoja 15.00 €-35.00 € Paruošimo metu nėra sugadinamos jokios kompiuterio dalys, išmontuotas detales kompiuterį atsiėmus iš įkalinimo įstaigos galima įdėti atgal. Išimtus komponentus atiduodame saugoti užsakovui. Išrašome pažymą apie atliktus darbus.

Jei nusprendėte kompiuterį paruošti patys, pirmiausiai reikės pašalinti ankščiau išvardintas detales:

Bluetooth ir Wi-fi bevielio ryšio įrenginius kurie paprastai yra nešiojamo kompiuterio apatinėje dalyje. Norint juos išimti reikia atsukti apatinį kompiuterio dangtį, atjungti antenas ir iš lizdų išimti įrenginius. Jei kompiuteris turi 3G ar 4G modemą jį taip pat būtina išmontuoti.

LANRJ45 jungtį. Ši jungtis skirta prijungti interneto kabelį prie kompiuterio. Paprastai įlituota į pagrindinę plokštę, norint išmontuoti reikia pilnai išardyti kompiuterio korpusą. Ardymo bei litavimo metu būkite atidūs- nelenkite ir kitaip nedeformuokite plokštės,  priešingu atveju vidiniuose sluoksniuose gali atsirasti mikro įtrūkimai, Lituojant stebėkite temperatūrinį rėžimą, venkite per aukštos temperatūros dėl kurios atsiranda vidiniai įtempiai kurių pasekmė takelių pažeidimai. Taip sugadintas pagrindines plokštes taisyti labai sudėtinga, o dažnai ir visai neįmanoma. Ne visos įkalinimo įstaigos reikalauja LAN jungties pašalinimo, pasidomėkite prieš pradėdami darbą.

Web kamerą (vaizdo įrašymo įrenginį) pašalinti nėra taip sudėtinga. Ją rasite viršutinėje ekrano dalyje. Įprastai užtenka nuimti ekrano apdailą ir ištraukti jungtelę.

Mikrofoną (Garso įrašymo įrenginį) ekonominės klasės notebookuose paprastai galima rasti šalia web kameros, kompiuterio ekrano plastmasinio apvado viršutinėje dalyje ir išimti kartu su ja. Tačiau aukštesnės klasės laptopuose montuojami kokybiškesni mikrofonai. Dažniausiai apatinėje nešiojamojo kompiuterio dalyje tarp ekrano vyrių ir klaviatūros. Šalinant tokį mikrofoną reikia išardyti visą kompiuterį.
Programinė įranga. Patikrinkite ar visos kompiuteryje esancios programos yra įrašytos legaliai. Jei kompiuteryje įdiekta Windows operacine sistema patikrinkite ar ant kompiuterio yra Licenzijos galiojimą patvirtinantis lipdukas. Šį lipduką gaunate pirkdami kompiuterį su jau įdiegta operacine sistema.