Jei jūsų kompiuteris kaista, aušintuvai veikia garsiau nei įprasta, kompiuteris savaime išsijunginėja, ar be aiškios priežasties kompiuteris užstringa, labai tikėtina, reikalinga aparatinės dalies profilaktika.

Dulkes nesiojamame kompiuteryje

Taip atrodo ilgą laiką nevalyto kompiuterio vidus

Šios problemos ypač aktualios nešiojamų kompiuterių savininkams. Nešiojamų kompiuterių aušinimo sistema dėl kompaktiškos tokių kompiuterių konstrukcijos yra kur kas mažesnių matmenų nei personalinio kompiuterio. Bet per savę turi perpumpuoti didžiulį oro srautą. Iš pradžių dulkės prie švaraus metalo prilimpa sunkiau, bet radiatoriui pasidengus plonu sluoksniu, dulkės kaupiasi vis greičiau ir kompiuterio aušintuvui darosi vis sunkiau išpūsti orą.

Jei pastebėjote, kad Jūsų nešiojamo kompiuterio ventiliatorius pradėjo garsiai ūžti, o kompiuteris lėčiau dirbti, tai reiškia, kad reikia valyti dulkes.

Nešiojamu kompiuteriu dulkiu valymas Kaune

Dulkėmis užkimštos radiatoriaus angos sumažina aušinimo efektyvumą.

Dažnai dulkės suformuoja vientisą sluoksnį, taip visiškai sustabdydamos oro cirkuliaciją.

Dažnai dulkės suformuoja vientisą sluoksnį, taip visiškai sustabdydamos oro cirkuliaciją.

Ar tikrai būtina valyti dulkes?

Aukštai temperatūrai ypač jautrios vaizdo plokštės ir lustų rinkiniai (čipsetai),ilgesnį laiką veikdami aukšteneje nei gamintojo numatyta temperatūroje išeina iš rikiuotės. Šių komponentų pakeitimo darbai – sudėtingas procesas, reikalaujantis specifinės įrangos, žinių bei įgūdžių. O sudėtingi darbai kaip taisyklė – ir kainuoja ne pigiai, tad jei jau pasitaikė toks gedimas Jūsų nešiojamam kompiuteriui – būkite pasiruošę už darbus sumokėti nuo 200 litų (57.83 €) neįskaitant naujų mikroschemų kainos, kurios gali kainuoti nuo 150 Lt ( 43.44 €) iki 300 lt (86.89 €). Be to, nuo perkaitimo gali sugesti ir kitos detalės pvz. pagrindinis procesorius (CPU).

Atminkite- naudodami nešiojamą kompiuterį, kurio aušinimas sutrikęs, galite jį sugadinti!

Kaip dažnai reikia kompiuteriui atlikti profilaktika?

Tai priklauso nuo to kaip dažnai ir kur kompiuteris naudojamas. Jei kompiuteris laikomas tik ant darbo stalo dulkių valymo jam greičiausiai neprisireiks net kelis metus. O jei savo kompanioną laikote ir ant automobilio sėdynes ar mėgstate žiūrėti filmus lovoje, dulkes valyti reikėtu bent kartą metuose.

Atskirai norėčiau paminėti naminius gyvūnus. Katės ir šunis, nesvarbu kokios veislės bebūtu daugiau ar mažiau šeriasi, išsišėrusi povilnė lengva, puikiai keliauja oru ir greitai užkemša nešiojamų kompiuterių aušinimo sistemas, tad jei turite namuose augintinį ir kompiuteriu rūpintis teks dažniau.

Jei kompiuteris vis dar garantinis.

Kol kompiuteris naujas ir galioja garantija dulkių valyti paprastai nereikia. Tačiau jei kompiuteris stipriai kaista nors garantinis laikotarpis dar nesibaigė, o kreipkitės į garantinį servisą, kuris jums kompiuterio valymą turi atlikti nemokamai.

Ar galima iš kompiuterio išsivalyti dulkes namų sąlygomis?

dulkiu valymas suspaustu oru

Suspaustu oru bandytas valyti aušintuvas

Taip, galima, jei turite tam sąlygas: žinių, kantrybės ir tam skirtus įrankius bei medžiagas. Kitu atveju neškite jį į servisą. Dažnai atnešami gerokai apgadinti laptopai kurios bandė valyti patys. Gaila, bet tokiu atveju tenka ne tik pašalini pirminį gedimą- išvalyti dulkes, bet ir remontuoti tai, ką sugadino vartotojas bandydamas sutaupyti. O tai dažniausiai kainuoja keleriopai brangiau, nei vien dulkių valymas. Niekad nepasitikėkite filmukais Youtube ir rekomendacijomis interneto forumuose valyti dulkes kompresoriaus ar suspausto oro balionų pagalba! Kartais, kai dulkių yra labai nedaug toks būdas gali padėti. Bet, dažniau situaciją tik pablogina. Pučiant orą iš išorės dulkių gumulas nustumiamas nuo radiatoriaus į aušintuvo darbo zoną ir įstringa tarp ventiliatoriaus sparnuotės. Toliau veikiama aukšto slėgio iš kompresoriaus aušintuvo plastikinė sparnuotė dažniausiai sulūžta.

 

Kaip reikia valyti nešiojamo kompiuterio aušinimo sistema?

Pirmiausia kompiuteris išardomas tiek, kad būtu galima laisvai prieiti prie aušinimo sistemos. Dažniausiai tam reikia išimti pagrindinę plokštę, kas reiškią pilną kompiuterio išrinkimą.

Nuo pagrindinės pl. nuimamas ir išardomas aušintuvas. Iš radiatoriaus ir  nuo aušintuvo, korpuso, sisteminės pl. bei kitų komponentų šalinamos dulkės. Esant poreikiui aušintuvas sutepamas. Valant dulkes visuomet pakeičiama termo pasta. Nauja, kokybiška pasta teisingai naudojant sumažina procesoriaus temperatūrą iki keliolikos laipsnių. Atlikus valymo ir profilaktikos darbus, kompiuteris surenkamas ir testuojamas. Testavimas trunka 2-3 val. jei testai parodo, jog kompiuterio temperatūros yra normos ribose darbas yra baigtas.
Orentacinė* nešiojamo kompiuterio dulkių valymo kaina 60 Lt/17.38 €

HP DV6 kompiuterio profilaktika

Užkimštas duklėmis HP DV 6 aušintuvas

Kaip isvalyti dulkes is laptopo

HP DV 6 aušintuvas po valymo darbų

*kaina priklauso tikslaus kompiuterio modelio